Tausojimas – tai gyvenimo būdas. Tausojame ne todėl, kad kažkas prašo, o dėl savęs pačių. Ieškome kelio, kuris vestų į harmoniją su savimi, kitais žmonėmis ir planeta. Prisijunk prie bendraminčių. Pasidalink savo tausojimo idėjomis ir veiksmais.

Kitas #

Daržas tavo balkone

rubrika: Lėkštėje

* 0 (prie veiksmo jau prisidėjo)
featured

Dažnam miestiečiui turėti ir prižiūrėti daržą užmiestyje yra didžiulė prabanga. Didelis tempas ir pareigų rutina suvalgo daug laiko ir atima nemažai jėgų. Vis dėlto dažnas savo bute ant palangės auginame prieskonines žoleles.

Dažnam miestiečiui turėti ir prižiūrėti daržą užmiestyje yra didžiulė prabanga. Didelis tempas ir pareigų rutina suvalgo daug laiko ir atima nemažai jėgų. Vis dėlto dažnas savo bute ant palangės auginame prieskonines žoleles. Pavasarį pasėjame ir laiškinių svogūnų, petražolių ar kalendrų derliumi džiaugiamės iki pat šalnų. Neretai šviežių bazilikų vazonėlyje turime ir ištisus metus. Kiek patobulinę šį vazoninį darželį, namuose galite užsiauginti ir didesnių daržovių – ridikėlių, morkų ar net cukinijų. Ir tam tikrai nereikia turėti daug vietos. Šviežias daržoves galite auginti savo balkone ar terasoje.

Turint šiek tiek kantrybės ir užsispyrimo ir gyvenant mieste įmanoma užsiauginti pačių įvairiausių daržovių. Vienkartinė investicija į lovelius ir jų laikiklius, atsipirks jau pirmą kartą gaminant salotas iš nuosavų daržovių. O tokio daržo išlaikymas daug nekainuos. Pasidarbuoti darže Jums užtruks vos kelias valandas per savaitę – tereikės papurenti dirvą, išrauti piktžoles ir, žinoma, palaistyti augalus. Jūs netgi galėsite įsirengti savaiminio laistymo sistemą, ir taip sutaupyti savo laiko, o išvykus atostogauti nereikės jaudintis, kad daržovės išdžius.

  • Pradėkite nuo situacijos balkone stebėjimo – pasižymėkite kada jame daugiausia saulės, iš kurios pusės dažniausiai pučia vėjas ir kur ilgiausiai laikosi šešėlis. Atsižvelgdami į šiuos faktorius pasidarykite būsimo daržo brėžinį;
  • Jei Jūsų balkonas virš judrios gatvės, užauginkite jo turėktus vijokliniais augalais. Tokia žalia tvorelė apsaugos Jūsų derlių nuo vėjo ir sumažins eismo keliamą triukšmą;
  • Auginti rinkitės tradicines lietuviškas daržoves, jos bus atsparesnės mūsų klimatui (temperatūrai, drėgmei ir kt.);
  • Atminkite, skirtingoms daržovėms reikalingi skirtingų dydžių ir gylių loveliai ar vazonėliai. Pavyzdžiui ilgą šakniavaisį suformuojančioms morkoms reikalingas storesnis dirvos sluoksnis, todėl ir gilesnis vazonėlis nei ant žemės paviršiaus lapų kupstelius auginančioms garžgarstėms.
  • Laistykite daržoves vakare ir iš lėto, taip dirvožėmis geriau sugers vandenį. Naudokite vandenį, kuriuo ankščiau plovėte vaisius ar daržoves.
  • Daržas balkone bus malonus laisvalaikio praleidimo būdas ir duos puikių rezultatų. Jis taip pat pagyvins betonines miesto sienas, suteiks jaukumo ir bus tikra atgaiva gamtos peizažo pasiilgusioms akims.

Daugiau informacijos rasite iniciatyvos „Užsiauginkime Planetą“ tinkapyje: http://www.growtheplanet.com/en/how-it-works

Apie projektą „Ištroškę teisių“ skaitykite tinkapyje www.hungryforrights.org

Foto: Pinterest

* Naudos gamtai:

eu.baltic.net www.baltadapt.eu www.cbss.org ES