Tausojimas – tai gyvenimo būdas. Tausojame ne todėl, kad kažkas prašo, o dėl savęs pačių. Ieškome kelio, kuris vestų į harmoniją su savimi, kitais žmonėmis ir planeta. Prisijunk prie bendraminčių. Pasidalink savo tausojimo idėjomis ir veiksmais.

Kitas #

Ar suvalgote tiek, kiek užsisakote?

rubrika: Lėkštėje

* 1 (prie veiksmo jau prisidėjo)
featured

Jei maisto likučius namuose galime palikti kitos dienos pietums, tai maistas, kurį paliekame valgydami restoranuose ir užkandinėse keliauja tiesiai į savartyną. O kiek dar maisto atliekų kasdien išmeta mokyklų valgyklos ir parduotuvės. Maisto likučiai, nepatiektas ir neparduotas maistas sudaro nuo 30 iki 50 proc. maisto esančio maitinimo įstaigų ir prekyviečių apyvartoje.

Jei maisto likučius namuose galime palikti kitos dienos pietums, tai maistas, kurį paliekame valgydami restoranuose ir užkandinėse keliauja tiesiai į savartyną. O kiek dar maisto atliekų kasdien išmeta mokyklų valgyklos ir parduotuvės. Maisto likučiai, nepatiektas ir neparduotas maistas sudaro nuo 30 iki 50 proc. maisto esančio maitinimo įstaigų ir prekyviečių apyvartoje. Galime pasistengti sumažinti ir šių atliekų.

!Paprašykite, kad restorane nebaigtą patiekalą Jums supakuotų išsinešimui. Restoranai ir užkandinės mielai sudeda maisto likučius į vienkartines pakuotes, tačiau būtų daug praktiškiau jei, tai kas liko prašytumėte supakuoti į Jūsų priešpiečių dėžutę.

Jei Jūs vis dar nedrįstate paprašyti, kad restorane Jums supakuotų maistą, už kurį Jūs jau sumokėjote, turėtumėte žinoti, kad prieš kelis metus aukščiausią Europos restoranų reitingą – Michelin žvaigždutes, turintys restoranai visoje Didžiojoje Britanijoje pradėjo nepriklausomą kampaniją Too Good To Waste (liet. Per gerai, kad švaistytume), kurios metu ragino savo klientus, nebaigtos valgyti porcijos likučius neštis namo specialiose popierinėse dėžutėse. „Tai ne tik ekonomiškai naudinga ir socialiai atsakinga, aš matau, jog žmonės gerbia maistą ir vienas iš pagarbos ženklų yra tai, jog jie nebepalieka likučių – įsitikinęs Eric Schmiedl, restorano Didžiojoje Britanijoje vadovas.

!Stenkitės neužsisakyti daugiau nei pavyks suvalgyti arba didesnę porciją pasidalinkite su draugais.

! Daugiau gaminkite namuose. Namuose pagamintą maistą neškitės į darbą, jo įdėkite vaikams į mokyklą.

Nepaprastai dideli resursai vandens, dirbamos žemės, darbo jėgos, energijos ir pinigų yra išeikvojami, kai mes švaistome maistą. Atsakingai vartodami sutaupome sau ir planetai.

* Naudos gamtai:

eu.baltic.net www.baltadapt.eu www.cbss.org ES