Tausojimas – tai gyvenimo būdas. Tausojame ne todėl, kad kažkas prašo, o dėl savęs pačių. Ieškome kelio, kuris vestų į harmoniją su savimi, kitais žmonėmis ir planeta. Prisijunk prie bendraminčių. Pasidalink savo tausojimo idėjomis ir veiksmais.

Kitas #

Tausoju plastiką

rubrika: Galvoje

* 6 (prie veiksmo jau prisidėjo)
featured

Šiandien mačiau plastikinį maišelį medyje, kur pamatysiu rytoj...?

Visai netikėtai, bet matyt neatsitiktinai, mano pastarųjų dienų  mintis perskaitė Grynas.lt ir pateikė puikų reportažą apie neatsakingą plastikinių maišelių vartojimą http://grynas.delfi.lt/tv/grynaslt-eksperimentas-p...

Bet pradėti norėjau ne nuo to. Man vis iškyla klausimas, kiek gi gyvenimų turi vienas  plastikinis maišelis? Įdomu,ar juos būtų galima prilyginti 9 katės gyvybėms, ar jų potencialus egzistavimas galėtų būti dar ilgesnis? 

Spaudoje šiuo metu nuolat pabrėžiamas bereikalingo plastiko naudojimas, siūlomos įvairios alternatyvos, bet visgi viskas prasideda žmogaus galvoje, jo funkcionuojančioje smegenų dalyje. Deja, pas kiekvieną žmogų jos funkcionuoja skirtingai.

Video matėte vaikiną, kuris dažniausiai nusipirktus vaisius ir daržoves susideda į vieną maišelį, o ne į atskirus. Asmeniškai aš darau panašiai, bet irgi kiekvieną kartą tiesiant pardavėjai ranką link plastikinių maišelių rulonėlio, tenka pasakyti frazę: Ačiū, man maišelio nereikia", o tada iškęsti nusistebėjimo arba abejingumo kupiną žvilgsnį, o kartais ir tylią, visiškai nejaukią, bet mano protu nesuvokiamą, aplinkinių pirkėjų pagiežą. Jie lyg tyliai tave demonizuoja: "Ir vėl išpurvino vietą, kaip man dabar dėti prekes?", "Ką ji sau galvoja?", "O, gerai, daugiau maišelių liks man"...

 Tačiau augant ir vis labiau rūpinantis aplinka kyla klausimas,ar tai irgi yra pats ekologiškiausias ir aplinkai mažiausiai kenksmingas tausojimo būdas - dėti viską į vieną maišelį? Idėja gera, bet aš raginčiau į parduotuves neštis ne tik pagrindinį pirkinių krepšį, bet ir tuos pačius plastikinius maišelius, kuriuos jau kažkada nusipirkai, panaudojai, ir padėjai į spintelę.  Vieną maišelį galima panaudoti daugybę kartų: vieną dieną užsimanai obuolių - nusiperki juos, tą patį maišelį dedi į rankinę ir kitą dieną jame parsineši apelsinų, trečią dieną - krūvą saldainių. 

Tiesa, tikriausiai Jūs jau spėjote pagalvoti, ar nusipirkus bulvių į tą patį maišelį po to dėsite ir bandeles? Geras klausimas, bet pasirinkimas visada yra - turėkite po atskirą maišelį tiems produktams, bet visada eidami pirkti, prisiminkite, jog naudotas maišelis dar geras ir galite jį naudoti vėl ir vėl. 

Neseniai teko matyti video, kaip vienoje užsienio parduotuvėje nėra nei vieno plastikinio maišelio,o žmonės norėdami nusipirkti produktų - atsineša savo tarą, kodėl tokia praktika negalėtų būti populiari ir Lietuvoje? Stenkitės naudoti popierinius maišelius - jie suyra kur kas greičiau nei plastikas.

Klausimų šia tema kyla daug: 

- Kam iš viso reikalingas plastikinis maišelis?

- Kodėl kiekvieną kartą perki po naują?

- Ar tikrai jie taip stipriai kenkia aplinkai?

- Kokia geriausia alternatyva?

Diskutuokime, diskusijos gal ir neišsprendžia problemos, tačiau apie ją sužino platesni ratas žmonių, o komunikacija - atveria visus kelius, tikėkimės, kad plastikinių maišelių naudojimo kelius ir užkirs.

O pabaigai keletas patarimų:

Patarimas nr. 1 - pradėk nuo savęs ir mokyk kitus (aš tai bandau jau seniai, rezultatai, nors ir sunkūs, tačiau matosi).

Patarimas nr.2 - pirk tiek, kiek suvalgysi šiandien - neprireiks plastikinio maišelio, o ir nepersivalgysi.

Patarimas nr. 3 - jei į maišelį nedėsi daiktų aštriais kampais - jis tau tarnaus ilgiau negu devynios katės gyvybės.

* Naudos gamtai:

Naujausi atsiliepimai:

lenoretimpermanhcad@yahoo.com 824534:

Attention Required! | Cloudflare
Attention Required! ...

2017m. birželio 03 d.

lenoretimpermanhcad@yahoo.com 824534
eu.baltic.net www.baltadapt.eu www.cbss.org ES