Tausojimas – tai gyvenimo būdas. Tausojame ne todėl, kad kažkas prašo, o dėl savęs pačių. Ieškome kelio, kuris vestų į harmoniją su savimi, kitais žmonėmis ir planeta. Prisijunk prie bendraminčių. Pasidalink savo tausojimo idėjomis ir veiksmais.

Keliauju sąmoningai

rubrika: Kelyje

* 2 (prie veiksmo jau prisidėjo)
featured

Mūsų keliavimo priemonių pasirinkimas – vienas efektyviausių būdų mažinti CO2! Paskaičiuok ir tu su Kelionių CO2 skaičiuokle: www.maps.lt/CO2

Žmonės rūpinasi klimato kaita skirtingai:vieni pasikeičia lemputes namie, kiti  valgo tik lietuvišką maistą – visi šie darbai geri. Tačiau aš mėgstu paskaičiuoti, ir, pasirodo, mūsų keliavimo priemonių pasirinkimas – vienas efektyviausių būdų mažinti CO2! Paskaičiuok ir tu su Kelionių CO2 skaičiuokle: www.maps.lt/CO2

Aš paskaičiavau. Gyvenu Vilniuje ir mėgstu vasarą nuvažiuoti prie jūros, į Kuršių Neriją. Jei važiuotume mašina, gautųsi bent 600 km. Turiu senesnį automobiliuką, vartoja 8 litrus benzino, taigi viena mano savaitgalio išvyka pajūrin sugeneruotų 110 kg CO2 (!).

Jei važiuočiau autobusu ar traukiniu, mūsų kelionė būtų beveik perpus mažiau tarši. Iš tiesų nustebau, kad traukiniai tik du kartus mažiau taršūs nei automobiliai. Tik vėliau pastebėjau - parašyta, kad mūsų keleiviniai traukiniai važinėja pustučiai – vidutiniškai 5 iš 6 vietų lieka laisvos. Skaičiuoklėje paskaičiuoti išmetimai tenkantys vienam keleiviui pagal esamą viešojo transporto užimtumą Lietuvoje. Susimąsčiau… Juk kol yra vietos traukiniuose, tol visos kelionės automobiliu, net ir efektyviau, sukuria tik papildomus CO2 išmetimus, nes pilnesni ar tuštesni traukiniai ir autobusai vis tiek važiuoja pagal savo tvarkaraštį.


60 kg - tiek sutaupyčiau į pajūrį iš sostinės vykdama traukiniu. CO2 pėdsakas toks pats, kaip sutaupyti 153 kWh elektros - ką lengviau padaryti?

Taigi pasirinkus traukinį (man patinka traukiniai – daugiau vietos, mažiau ūžesio, galiu skaityti ramiai) sutaupyčiau apie 60 kg CO2. Daug tai ar mažai? Pasirodo, metodologijoje parašyta, jog gaminant 1 kilovatvalandę Lietuvoje tiekiamos elektros išmetama apie 0,393 g CO2, taigi 60 kg CO2 yra tas pats, kaip 153 kWh elektros! Na visai nemažai - mes tiek sunaudojam per gerus 3 mėnesius, sunku būtų tiek sutaupyti net ir per metus. Jei į Klaipėdą keliaučiau traukiniu, gaučiau tiek pat „karmos taškų“ vos per vieną savaitgalį :)

Priverčia susimąstyti, kiek daug lemia mūsų pasirinkimai, kaip keliauti.


* Naudos gamtai:

Naujausi atsiliepimai:

quonahquee@bestmailonline.com 116644:

Four to five glasses of this veggie juice should be consumed weekly to obtain the desired result. Use these circumspectly however, because they may lower glucose levels, which can be an unhealthy effect that face men whose blood sugar levels are properly balanced.

2017m. spalio 02 d.

quonahquee@bestmailonline.com 116644
eu.baltic.net www.baltadapt.eu www.cbss.org ES