Tausojimas – tai gyvenimo būdas. Tausojame ne todėl, kad kažkas prašo, o dėl savęs pačių. Ieškome kelio, kuris vestų į harmoniją su savimi, kitais žmonėmis ir planeta. Prisijunk prie bendraminčių. Pasidalink savo tausojimo idėjomis ir veiksmais.

Kitas #

Renkuosi gyventi lėčiau

rubrika: Kelyje

* 2 (prie veiksmo jau prisidėjo)
featured

Darnus keliavimas, visuomeninis transportas, gamtosauginis pažinimas, atsakingas elgesys gamtoje ir aplinkoje.

Tiems, kurie mano, kad jų misija apginti Pasaulį nuo sunaikinimo,
plėšraus žmonių godumo, pakelti nykstančią moralę, sustabdyti narkotikų vartojimą, nusikalstamumą, kovoti su rasizmo apraiškomis, uždarykite šį virtualų langą, nes tai gali negrįžtamai paveikti jūsų tolesnius veiksmus!

Lėtink tempą! Lėtumas gali būti efektyviausias sprendimas gelbėjant pasaulį, galimybė pasinerti į save siekiant gyvenimo darnos, harmonijos, vartojant neperžengiant žemės galimybių ribų. Tai Budistinės filosofijos vertas paraginimas, kurį skleidė žymiausia XX a. darnaus vystymosi teoretikė – Doniella Meadow. Ji teigia, kad mes nuveiktume daug daugiau aplinkos labui, jeigu daugiau laiko skirtume savo pačių sukeltos betvarkės sutvarkymui.

Pradėti galima nuo savo artimiausios aplinkos pažinimo, tam net būtų galima pasinaudoti jau sukurtais instrumentais, kurios galima rasti gamtoje.org. Gamtoje.org apjungia dvi savarankiškas iniciatyvas - „Pranešk apie skriaudžiamą gamtą“ ir „Maršrutai keliaujantiems lėtai“, kurios tarpusavyje susijusios per buvimo, dalijimosi bendra aplinka idėja. Uždarius savo namų duris, mes esame aplinkoje, kurią dalinamės su kitais, todėl svarbu joje elgtis atsakingai.

Įsibuvus, leidus mintims atitrūkti nuo kasdienybės, užkoduoti žmogaus ir gamtos sąveikos ryšiai išryškėja, tačiau juos perteikti nėra paprasta, nes jie pasireiškia pojūčiuose, todėl gamtos pažinimas labai individualus ir unikalus procesas, kuri kiekvienam verta išbandyti!

Keliauti į atokesnius Lietuvos kampelius geriausiai visuomeniniu transportu, pavyzdžiui dviračius veža Lietuvos geležinkeliai savi II ir III klasės traukiais, taip pat didžiausi keleivių vežėjai keliais: Kautra ir Toks.

* Naudos gamtai:

eu.baltic.net www.baltadapt.eu www.cbss.org ES