Tausojimas – tai gyvenimo būdas. Tausojame ne todėl, kad kažkas prašo, o dėl savęs pačių. Ieškome kelio, kuris vestų į harmoniją su savimi, kitais žmonėmis ir planeta. Prisijunk prie bendraminčių. Pasidalink savo tausojimo idėjomis ir veiksmais.

Kitas #

Demonstratyvus draugų auklėjimas nešiukšlinti

rubrika: Kelyje

* 1 (prie veiksmo jau prisidėjo)

​Daugelis draugų žino mano tasotojišką prigimtį ir taip pat žino mano požiūrį šiukšlinimo atžvilgiu. Na, jei nežino, tai tenka sužinoti.

Jei draugai numeta šiukšlę, juos pasitinka piktas mano žvilgsnis, suprask: nu ir ką tu čia dabar padarei?! M? M? Greitai pakelk! Dažniausiai jie susigėsta ir pakėlę šiukšlę įmeta ją į šiukšliadėžę. Būna, kad ir nedrįsta to padaryti (kaip čia dabar pripažinsi klydęs ir gėdingai lenksiesi pakelti savo paties prieš sekundę numestą šiukšlę?). Tada jie sulaukia dar piktesnio mano žvilgsnio, ir net – į šonus grėsmingai įremtų rankų. Suprask: turi dar 3 sekundes pasitaisyti. Jei ir tada nesuveikia, demonstratyviai pasilenkiu, pekeliu jų numestą šiukšlę ir nugabenu į artimiausią šiukšliadėžę. Jei artimiausia šiukšliadėžė toli – dar geriau! Palieku draugą styroti vietoje, o pati demonstratyviai žygiuoju per visą miesto aikštę išmesti šiukšlės. Atrodo įspūdingai ir įtikina! Svarbiausia – išraiška, su kuria tai atlieki.

Būna dar kartais, kad draugai pajuokauja: tai ką, dabar visas šiukšles surankiosi? Gal paimk ir šitą, ir šitą?  Tokiu atveju aš nieko nesakau, neberodau piktosios išraiškos, bet paimu visas šiukšles, kurias baksnoja draugai ir taip pat demonstratyviai nunešu jas iki artimiausios šiukšliadėžės.

Patikėkit – daugiau draugai šiukšlių nemėto, arba numetę ir pamatę piktąjį žvilgsnį apsigalvoja. Gali būti, kad jie supranta blogai darą, bet gali būti, kad jiems tiesiog atsibosta manęs laukti, kol vykdau visą „žiūrėk kaip metu šiukšlę“ ceremoniją.

* Naudos gamtai:

eu.baltic.net www.baltadapt.eu www.cbss.org ES