Tausojimas – tai gyvenimo būdas. Tausojame ne todėl, kad kažkas prašo, o dėl savęs pačių. Ieškome kelio, kuris vestų į harmoniją su savimi, kitais žmonėmis ir planeta. Prisijunk prie bendraminčių. Pasidalink savo tausojimo idėjomis ir veiksmais.

Taisyklės

Kaip tapti tausotoju?

Narystė Tausotojų bendruomenėje grindžiama šiais bendruomeniškumo principais:

 • Tausojimas yra asmeninio gyvenimo būdo, elgesio ir vertybių dalis;
 • Čia renkamės dalintis patirtimi, informacija, būti tarp bendraminčių;
 • Kartu galime pasiekti daugiau.

Svetainės turinys yra prieinamas ir neregistruotiems vartotojams, tačiau tapę tausotojų bendruomenės nariu (-e), galėsite kurti savo profilį, kurti ir prisijungti prie tausojimo veiksmų, dalintis savo patirtimi ir mintimis apie kitų tausotojų veiksmus, kolekcionuoti patikusią medžiagą.

Tausotojų bendruomenėje yra dviejų tipų nariai:

 • Tausotojai-skaitytojai, kurie gali komentuoti kitų tausotojų veiksmus ir mediatekos šaltinius, kolekcionuoti patikusius, prisiimti įsipareigojimus tausoti, sekti savo pasiekimus ir jais dalintis, sukurti savo mediateką.
 • Tausotojai-autoriai, kurie gali kurti naujus veiksmus, aprašydami savo gyvenimo būdo patirtis, pagrįsdami, kuo šie veiksmai padeda tausoti aplinką ir taip skatindami kitus prisidėti prie prasmingų veiksmų. Tausotojai-autoriai taip pat gali papildyti mediateką naudingais įrašais.

Norėdami tapti tausotojų bendruomenės nariu turite:

 1. Pajusti norą prisidėti prie bendruomenės veiklų;
 2. Užsiregistruoti ir užpildyti savo profilį;
 3. Įsipareigoti laikytis bendruomenės elgesio taisyklių.

Pirmiausiai tapsite tausotoju-skaitytoju. Norėdami tapti tausotoju-autoriumi, turėsite aprašyti savo siūlomą tausojimo veiksmą, kurį norėtumėte pirmąjį paskelbti tausotojai.lt tinklapyje. Šį veiksmą reikės nusiųsti vienam iš pasirinktų tausotojų-autorių kartu su prašymu tapti autoriumi tausotojų bendruomenėje. Tik vienam iš autorių patvirtinus, nauji tausotojai priimami į autorių gretas.

Tausotojų rangai

Tausotojų bendruomenės nariams suteikiami rangai, kurie rodo nario aktyvumą. Rangas priklauso nuo tausotojo surinktų taškų skaičiaus, kurie skaičiuojami pagal tokią sistemą: naujo veiksmo sukūrimas - 10 tšk., mediatekos įrašo sukūrimas - 3 tšk., komentaras - 3 tšk., įsipareigojimas - 1 tšk.

Galimi rangai:

 1. Pradedantis tausotojas 0-50 taškų
 2. Bruzdus tausotojas 50-100 tšk.
 3. Triūslus tausotojas 100-200 tšk.
 4. Senbuvis tausotojas 200-300 tšk.
 5. Tausotojas vedlys 300+ tšk

Tausotojų bendruomenės taisyklės

 1. Neįžeidinėti kitų lankytojų.
 2. Nevartoti necenzūrinės kalbos žodžių.
 3. Straipsnyje nurodyti cituojamus šaltinius, autorius.
 4. Nenaudoti forumo reklamos tikslais, nereklamuoti konkretaus produkto, paslaugos.
 5. Naudoti tikrą savo vardą ir atvaizdą (jeigu pageidaujama) viešai matomame profilyje.
 6. Nenaudoti kitų narių profilių savo parengtiems straipsniams, komentarams publikuoti.
 7. Svetainės tausotojai.lt vartotojai įsipareigoja neskelbti jokio turinio, kurio naudojimui neturi pakankamų autorinių teisių.
 8. Tausotojai.lt administratoriai neatsako už autorinių teisių pažeidimą vartotojams skelbiant turinį (nuotraukas, tekstus ir kt.)

Už bendruomenės taisyklių nesilaikymą tinklapio redaktorius gali pašalinti vartotoją iš bendruomenės savo ar kurio nors iš tausotojų bendruomenės narių teikimu.

Registruotis
eu.baltic.net www.baltadapt.eu www.cbss.org ES